IV.fejezet
A bajnokságok sora, és a 20 éves ünneplés.
Hát akkor folytassuk a történelmi visszatekintést…
A bizonyos MTE-Hunyadi 13-1-es meccs után a vezetők úgy érzeték, itt az ideje rendet rakni a csapat körül. A két csapat egyesült. Ezután újból csak egy csapat, a Mezőkovácsházi MTE van kovácsházán, ez az egy csapat képviseli a községet a bajnokságban. Közben 1925-ben alakult, a MITE , a Mezőkovácsházi Ifjúsági Torna Egylet, amely ez idő tájt az MTE utánpótláscsapatának számított.
A Körösvidéki Labdarugó Szövetség 1926-ban alakult. E szövetség berkein belül, az alábbi csapatokkal játszott az MTE bajnoki meccseket: Békéscsabai MÁV. Tótkomlósi TC, Battonya, Csanádapáca, Békéscsabai Sofőrök, Békéscsabai Bóhn SC, Kétegyháza, Gyula, Orosháza, Békés, Mezőtúr, Mezőberény.
A Hunyadi és MTE egyesülésével egy igen ütőképes, erős csapat alakult. Új mecénások is feltűntek a csapat háza táján. Dr. Harnóczi Lajosról állítják, hogy a húszas évek végén 400 pengő készpénzzel támogatta a csapatot. Ebből a pénzből akkoriban 2 teljesen új felszerelést vásárolt a csapat.
A tabellát tekintve legtöbbször a felső régióban szerepelt a csapat, a 3.-5. helyért voltak harcban a srácok. 1929-ben, attól a Bóhn SC-től - amely abban a bajnokságban 105 rúgott, és 9 kapott góllal lett bajnok-, a mieink mindössze 1-0 arányban kapnak ki.
Az MTE csapata ekkoriban: Halász,- Trajer, Orem, Simon, Járási, Simpli II., Sári II., Urbán, Sári I., Deák, Stiffler.
1930-ban a 2. helyet szerzik meg a fiúk, így egy osztállyal feljebb, a megyei 1. osztályba kerültek. A 2. hely megszerzésének kalandos körülményeiről: Az MTE 3-1-re legyőzte a B.csabai Sofőrök gárdáját, ám a kovácsháziak centere hamis igazolással játszott, amire a csabaiak rájöttek, így a mérkőzést újrajátszották. ÁM a helyzet mit sem változott, az MTE itt is 3-1-re diadalmaskodott, így megérdemelten került az első osztályba. A csapat 1942-ig játszik ebben a csoportban, 12 éven keresztül. 1930-tól felállítják az MTE II.-t, a második csapatot, amely utánpótlás szerepet tölt be. Ezzel csaknem egyidőben megszületik az első ifjúsági csapat is, a kezdő fiatalok részére. A csapat edzői ekkor: 1. csapat: Sári Ferenc, ifjúsági csapat: Sári Béla. A második csapat vezetője Mucsi György volt, így házon belül ezt a csapatot sokan Mucsi FC-nek nevezték. Az első osztály elvárásai sokkal nagyobbak, a csapat nehezen áll helyet az első szezonban. Sorra jönnek a vereségek, melyek közül a legnagyobb arányú a Bóhn SC-től elszenvedett 12-0-s vereség. Az utolsó sorsdöntő meccsen a Tótkomlósi TC-vel küzd meg a csapat. Ők szintén a kiesés ellen harcoltak. A mieink 3-1-re nyernek, így bennmaradnak. Mint később kiderült, a csapatok számát 12-ről 14-re emelték, így a TTC is bennmaradt. Az 1930-tól 40-ig terjedő időszakban a csapat helyezései: évről évre: 10.,8., 7., 4., 2., 7., 6., 2., 2.
1941. június 2.-án ünnepélyes keretek közt, a sport terén elért két évtizedes eredményes munkájának emlékére az egyesület zászlót szentel. Egész napos mulatság és program kíséri ezt a gyönyörű évfordulóval egybekötött zászlószentelést. Ami a futballt illeti: délután 3 órakor Battonyai és ificsapatai csapnak össze, majd 17 órai kezdettel, a példakép Ferencvárosi TC – MTE összecsapás a nap fénypontja. A mérkőzést a Fradi nyeri – aki ekkor már többszörös bajnokcsapata Mo.-nak.- 11:1 arányban.
Mára ennyi, visszavárjuk kedves olvasóinkat a jövő hétre is.
|